| Tabyta_7916 a întrebat:

ce jocuri ma pot juca afara? In afara de Leapsa...etc happy... vreau multe happy. Fundawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta:

1) Clasicul adevar, provocare sau procente (dar noi adaugam ceva numic foc: trebuie sa pui doua persoane si sa alegi pe cine ai scoate din foc, celalalt ramanand sa arda)

2) Sticluta: Este unul din favoritele mele, numai ca fara refuzuri si prostii dinalea, acolo preferabil sa participe doar cei cu sange-n ei sau care nu sunt rusinosi.

3) Eu cu un prieten am inventat un joc pentru cei ca noi:

sa fie 5 baieti, 5 fete maxim 7-7.
Pe rand, fiecare baiat se va baga in baie si fetele vor veni pe rand la ele. Fetele il vor pune pe baiat sa aleaga tipul de sarut: sarut francez, sarut pe obraz, sarut pe gura, pentru cei mai nebuni sarut in trei:X... Si asa pana se termina si ultimul baiat. La sfarsit fetele vor desemna in unanimitate,, Cel mai bun sarut". Erma mai... cand l-am facut dar e frumos:X.Noi numa jocurile astea facem plus:

4),,Biletele chinezesti"

Este gen biletele cu surprize din prajiturile chinezesti. De dinainte cineva va scrie biletele, gen: Cine citeste asta va fi sarutat de x si y.

E fain jocul si dureaza mult.

5) Fantana:X

Cred ca nu mai trebuie sa explic ca e cunoscut da hai:

Vei pune concurent/a; ul pe jos cu ochii inchisi si-i vei spune: Ai cazut intr-o fantana si ai picat la cati metri? (Spune naratorul)

Trei variante si persoana alege cu ochii inchisi. (Nr de metri la noi inseamna cate saruturi)

Si cand ai picat unde te-ai lovit?
Se va arata diferite parti ale corpului, cei mai nebuni nah. Tot asa trei variante, el alege una.

Si ai fost salvat de:
Aici se va alege persoana care o va saruta pe persoana de pe jos.
Baiat-fata; fata-baiat si fata-fata nu faceti perversiuni baiat-baiat :-&.

Iti urez distractie placuta

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cati ani ai de te joci leapsa?

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

V-ati ascunselea
sotron(piciorus)
voley(daca ai minge)
stana de piatra( 2 echipe daca 1 din cea lalta echipa te atinge ramai stana de piatra panaq te atinge cineva din echipa ta )

| SerjRap93 a răspuns:

Pfflaughingala cand va ascundeti toti si unu sta cu fata la perete si trebuie sa va gaseasca ii ca-lumea(dea vatzea'scunsele) numa ca eu is maresmug

| TeuuuTzzaTtTa a răspuns:

Ascunsa,cu mingea,prisa,tatra tara vrem ostasi(daca nu stii cum se joaca intreaba prietenii,sigur o sa stie unu),cocotatea,prinsa pe nume si porecle,leapsa,volei,handbal,football,baba-oarba,ratele si vanatorii,sotron, sa sariti coarda, si mai am(daca mai vrei trimite-mi un mesaj)

| DildăuPaispe a răspuns:

Inghetata(cine nu prinde mingea ramane "inghetat" in pozitia in care a incercat s-o prinda)
Cocotatea(un copil incearca sa ii prinda pe ceilalti, dar ei se pot urca pe/in ceva ca sa nu-i prinda. In momentul in care se urca striga "Coco!")
Mai, Ionele(in copil isi inchide ochii si incearca sa-i prinda pe ceilalti. Copiii care alearga striga "Mai, Ionele!")

Cam pe astea le jucam eu afara.

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Leapsa
fata`scunselea
matele`ncurcate
sotronu
zece zece gardiana zece
telefonul fara fir
telefonul american
flori fete si baieti
adevar si provocare
voley
tenis de picior
intrecere
om pe pamant
inghetata cu mingea
friptea cu mainile
mynemis cu mainile
o pony pony pony cu mainile
colturile
mima
etc... funditabatting eyelashes

| romanionu a răspuns:

Ratele si vanatorii big grin

| IceCube a răspuns:

"Tara,tara vrem ostasi"
"Lapte gros"
"Ratele si vanatorii"

| Karynutzaaa a răspuns:

Fata-scunselea,cu mingea...

| ghabililo a răspuns:

Cip-cirip, pita cu salam ( este un joc care l-am inventat noi, ii chiar fain), ouale colorate, incetul cu incetul se fabrica otetul, matele incalcite, merele. Sper ca iti sunt de foloswinking. Funda smug