| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 a întrebat:

Buna,credeți ca la vârsta de 10 ani si înaltă e mult sa ai 45 de kilograme? Daca da lăsațimi niste Exerciți si o alimentație sănătoasa.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Parerea mea este ca iti faci griji aiurea.

Incearca doar sa mananci sanatos sa eviti prajelile si fast foodul, si iti recomand sa te apuci de un sport care sa iti placa tie. In rest lasa grijile deoparte, si bucura-te de copilarie.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Daca da, lasati-mi niste exercitii ce sa le fac si o dieta cu alimentatie sanatoasa". Eu asa scriam daca eram in locul tau. Cat despre greutate, de unde sa stim daca esti grasa sau slaba daca n-ai spus inaltimea?!

| Pool77 a răspuns:

Nu,fratele meu de 6 ani are 22 kg si il tin pe dieta ca e prea mult ideal ar fi 20 de kg. Csf, n-ai csf.

| emillie a răspuns:

Depinde cat de inalta. Nu trebuie sa ti diete la varsta ta, oricum vei mai creste in inaltime si in acest fel vei mai slabi.Totusi,da,o alimentatie sanatoasa este recomandata la orice varsta: fara sucuri carbogazoase, prajeli, dulciuri in exces! Cel mai bine ar fi sa renunti la sucuri.Cat despre exercitii, de ce nu te apuci de un sport de care sa te ti? Alegeti unul care iti place si in acest fel te si distrezi, pe langa faptul ca te mentii in forma + ca te dezvolti armonios practicand sport la varsta ta.

| nestiy a răspuns:

La 10 ani nu ar trebui sa iti pese.

| qBearWinnieq a răspuns:

Bună
Aici depinde cât de înaltă ești... Intre kilograme si inaltime trebuie sa fie o diferenta de 10
Exemplu : La 45 de kilograme ar trebui sa ai 1, 55 (sau chiar mai mult)