| anonim_4396 a întrebat:

de ce obosim repede? Eu am 1. 66 cm, 75kg si obosec tare daca fug 20 m si chiar daca nu fug tot obosec, la voi cum este?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pentru ca nu ai antrenament. este normal sa obosesti, dar cu antrenament vei obosi din ce in ce mai greu.

| RAY a răspuns:

Eu am 1, 60 si 75 de kg si obosesc pentru ca am o problema la inima, una din cele doua camere e mai mica ca alta, dar in mod normal nu trebuie sa obosesti daca esti sanatos dar si tu ai multe kg in plus cam 10 kg eu am 15 kg trebuie sa slabim = deficit caloric

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asa e cand cari 15-20 kg in plus.

| yanniskiller100 a răspuns:

Probabil ai niste probleme de sanatate.Nu e normal sa obosesti stand si nefacand nimic.Ar trebui sa faci niste analize.

| Nikiii120 a răspuns:

Fugi treptat, incepe de la mers si dupa accelerezi nu o sa mai simti asa tare ca obosesti.But e un lucru normal ca obosesti, poate daca o sa faci mai mult sport metabolismul nu o sa aiba tendinta sa oboseasca doar de la 20 de metri.