Întrebare recomandată | Vio199 a întrebat:

Bună dragilor kiss. Am hotărât să merg și eu la sală de fitness pentru prima oară în viața mea :o. Sunt entuziasmată >.<. Am o serie de întrebări pentru cei ce merg la sală :-> :
-Ce îmi trebuie în general să am la mine? thinking
-Ar trebui să știu ceva anume pentru prima zi? straight face
-Este ok să îmi iau antrenor prima lună? cool
-Ce trebuie să evit la sală să nu mă fac de râs? silly
-Pantaloni strâmți sau mai largi? :s
-Tricou sau bluză largă? thinking
-Trebuie să mă feresc de un anumit de tip de oameni la sală? I don't want to see
-Voi vă duceți muzică de acasă ( Mp3 / telefon / radio.. ) sau ascultați pur și simplu ce se dă la sală? \m/
Acestea sunt curiozitățile mele. Răspundeți la ce putețibatting eyelashes. Mulțumesc anticipat. Vă doresc o seară extraordinară :-D. Puuupicikiss kiss kiss kiss kiss

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa faptul ca unele intrebari sunt copilaresti (pantaloni stramti sau nu? ce naiba.) si folosesti la emoticoane de ma doare capul iti zic ceva pe scurt. iti iei antrenor pentru un timp, ala o sa iti arate toate pe acolo si o sa iti zica la fiecare in parte pentru ce foloseste si cum sa o folosesti ( in caz de e bicicleta sau chestiile alea pe care alergi).

| Vio199 explică (pentru anonim_4396):

Pe langa faptul ca nu ai simtul umorului asta nu inseamna ca intrebarile mele sunt copilaresti, am specificat ca sun entuziasmata :3. Nu ma doare capul ca te doare pe tine de la emoticoane. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vio199):

Daca aia e simtul "umorului" la tine, nu as vrea sa il vad pe cel al inteligentei. cat despre emoticoane, cred ca nu te doare. e ceva specific generatiei tale sa umpleti un comentariu cu cat mai multe emoticoane. aia nu ma mai mira

| SiLaS a răspuns:

Esti crima serios...Pai in primul rand trebuie sa iti iei haine de schimb(tricou, incaltaminte).
Este normal sa ceri ajutorul unui instructor daca nu stii ce sa faci in sala. Daca arati urat in pantaloni stramti atunci ar cam trebui sa eviti, depinde acum si ce varsta ai, nu ai specificat.Iti poti lua mp3/telefon pentru a asculta muzica nu este nici o problema.

| Trandafirii a răspuns:

1. Sticla de apa si costumatia (daca este necesar) 2. Da ca te duci sa faci sport si sa slabesti 3. Da 4. Sa nu ti se ridice fusta (daca te duci vara) 5. Largi 6. Tricou 7. Vei vedea acolo acum nu iti poti da seama 8. Nu, :*

| NegruAlb a răspuns:

laughing hai ca a fost amuzanta postarea
Imbraca-te cum te simti tu mai bine, nu de gura lumii. Pana la urma mergi sa faci sport nu mergi la defilare. Eu zic sa iti iei antrenor din prima zi si legat de muzica, i-ati cu tine un mp3 daca ai si îl folosesti in caz ca nu iti place muzica din sala.
Succes!happy

| Alelulu a răspuns:

Pai trebuie sa ai la tine haine si incaltaminte de schimb. Un prosop in cazul in care transpiri sa ai sa te stergi. Hainele cu care te simti tu bine nu conteaza daca sunt stramte sau largi. daca iti plac anumite melodii care " iti dau energie ' sau chef de viata pune le pe un mp3 sau tel si ia ti castile. Ascultand ceva ce ti place ai mai mult spor. Si antrenor personal e ok sa ti iei la inceput pana inveti ce ai de facut. Daca nu vrei antrenor incearca sa faci cardio stepper banda ( sa mergi sau sa alergi ) bicicleta... (Astea 3 ajuta f mult la slabit) si pentru modelare poti cauta exercitii pe net.

| MOvidiu a răspuns:

Recomand un personal trainer inca de la inceput, imbracamintea sa fie cat mai lejera, un bidonas cu apa plata de 0, 5l, muzica se gaseste cam in orice sala..in rest. spor la treaba!winking

| Octavian226 a răspuns:

Buna Violeta! In general daca te duci la fitness sa ai pantaloni de trening si nu stramti ca sa poti face exercitiile usor nu sa te fortezi. Nu ar trebui sa te feresti de unii oameni deoarece poti comunica cu ei si te pot ajuta unde nu stii. Te-ai apucat de fitness sa arati mai bine? sau sa mai dai jos din grasime? La tine iti poti lua un ruxac d'asta de sport si in el sa ai prosop, sticla cu apa. In orice sala cred ca are muzica data la maxim aproape.) Depinde daca iti place ce se asculta in locul cu pricina. Iti poti lua tu telefonul sa asculti ce doresti daca nu te incanta ce se asculta. Da este ok sa-ti iei antrenor pana stapanesti bine miscarile si dupa aceea poti face de una singura sau cu o prietena, sau prieten faceti amandoi. Sper ca te-am putut ajuta ceau happy