| piisycutzza a întrebat:

Eu joc handbal si la o echipa adversa este o fata care vrea sa se mute la echipa noastra! Din pacate antrenoarea ei cere 6000 de Euro pentru ea. Doar asa ii va da legitimatia. Ea e suparata si nu stie ce sa faca. App... are 13 ani iar suma ceruta de antrenoare e uriasa pentru o copila de varsta ei

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu stiu ce valoare poate avea legitimatia aia in cazul vostru. Si eu am jucat handbal in campionate nationale, si noi am avut legitimatii, insa cand cineva a dorit sa plece la alta echipa sau sa se lase, antrenorul n-a avut cum sa-l impiedice. Cred ca antrenoarea respectiva nu doreste sa se desparta de jucatoare si incearca toate caile posibile de a pune bete in roate. Nu poti sa ceri 6000 de euro pe un copil. E absurd. Ar fi indicat ca parintii impreuna cu fata respectiva sa vorbeasca cu un avocat si sa rezolve situatia. Dupa parerea mea, normal ar fi sa poata pleca linistita.

| Nickname1890 a răspuns:

Si care e intrebarea? Nu vad nici o intrebare doar o situatie expusa de tine.

Atata timp cat are un contract cu clubul nu poate pleca si nici nu poate veni la clubul tau atata timp cat nu sunt indeplinite conditiile pentru a fi desfacut contractul.

| piisycutzza explică:

Nu a semnat nici un contract dar antrenoarea vrea 6000 de € doar pentru ai da legitimatia de sportiv. Acum v.a merge sa se sfatuiasca cu un avocat

| Angel2006 a răspuns:

Pai nimeni nu e de vina decat profesoara.Eu nu joc asta dar din punctul meu de vedere macar 100 de lei, maxim 300 de lei.Cred ca si atat e mult, nu stiu, nu joc handbal