| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Exercitiile fizice iti afecteaza cresterea?(am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| Lebron09 a răspuns:

Nu iti afecteaza..cauta exercitii de stretching pe youtube si incearca sa faci cel putin 100 genuflexiuni pe zi...propune.ti ca intr.o saptamana sa ajungi la 100...de ex. 33 dimineata. 33la amiaza si 33 seara. dupa aceea poti incerca da faci si abdomene si flotari ca ajuta...c el mai important e sa faci in fiecare zi ..si rezultatele o sa le vezi peste ani

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu, din contra, ti-o imbunatatesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotarile,genuflexiunile,tractiunile ( cu greutatea corpului ) NU.
PROBABIL, daca faci sala, si faci anumite exercitii cu greutati mari, se ramai mai mic (asa am auzit).

| Nelamuritul a răspuns:

Simplu, pui bara cu greutate pe spate, se taseaza coloana si stopeaza cresterea, cel mai bine ii sa faci cu greutatea corpului. Vreu un program care te va nimici? Incearca sa descarci Insanity, dureaza 2 luni si este doar cu greutatea corpului. Iar rezultatele nu te vor dezamagi.

| Pestean_Marius_1997 a răspuns:

Te ajuta daca faci exercitii...este bine si recomandat happy