| Pestean_Marius_1997 a întrebat:

Ieri am cumparat o bicicleta noua dintr-un magazin de aici din Cluj.Acei oameni au zis ca am garantie 2 ani. Daca scot portbagajul de pe ea ramane in garantie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ramane in garantie, scoaterea portbagajului nu constituie o defectiune si nu duce la o defectiune.
Garantia acopera defectiuni provenite din fabricatie si nu acopera defectiunile provocate din vina ta.

6 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Scoate-l dar in asa fel incat in caz de ceva sa il pui la loc fara sa se vada.

| Pestean_Marius_1997 explică (pentru blAster85):

Asa fac... daca se strica ceva (sper sa nu ) il pun la loc

| blAster85 a răspuns (pentru Pestean_Marius_1997):

Oandelasal spune bine doar ca nu sti politica firmei, si de cine dai.bafta