| Claudia_Polacek_1999 a întrebat:

Buna ma numesc Claudia si am 12 intrebarea mea este cam ciudata e ceva legat de slabit : Am 12 ani si am 60 kg stiti cum pot slabi? Am mai multe prietene cu problema asta deci daca ma ajutati pe mine eu o sa le ajut pe ele! Multumesc!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ce inaltime ai?

| RAY a răspuns:

In orice caz nu prin infometare, sport, eliminarea zaharului sub orice forma, carbohidtrati redusi, multe proteine, fibre

| FlorinCiokan a răspuns:

Du-te neaparat la un nutritionist. Fa tot posibilul si daca nu stai bine financiar. El te poate ajuta cel mai bine.
Baza e sa nu manci paine, dulciuri, sucuri, mult zahar.
Poti manca mancare normala dar foarte putin din toata.
Nu te ridica de la masa niciodata satula!
Ridica-te de la masa ca si cum nu ai fi mancat nimic.
Asta e tot secretul. Toti stiu treaba asta nimeni nu face treaba asta.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Iti recomand sa incepi usor cu o dieta bogata in proteine si sport. si sa mergi la alergat in fiecare zi. dupa 1 luna de dieta si cardio poti incepe sa mergi la sala sa lucrezi mai intens

| vladut94 a răspuns:

PAI AI PUTEA SA CAUTI UN SPORT CARE ITI PLCE SI SA IL PRACTICI CAT AI timp si sa mananci cat mai sanatos, nu prea mult sper ca o sa te ajute