| anonim_4396 a întrebat:

Buna, merg la sala de 2-3 ori pe sapt. pentru a lucra fesierii si stiu ca pentru a dezvolta acesti muschi e nevoie de surplus caloric cu cat mai multe proteine, dar problema este ca eu nu vreau sa ma ingras, sau sa am muschi, decat cei fesieri. Daca in zilele in care nu merg la sala, fac cardio adica merg sa alerg si mananc in deficit fata de zilele cu sala, slabesc iar muschii fesieri totusi cresc?
App, nu imi sugerati sa merg la sala zi de zi sa lucrez si in partea de sus pentru ca nici nu vreau si nici nu imi permite timpul sa merg la sala zi de zi.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| VoidEternal a răspuns:

"surplus caloric cu cat mai multe proteine"

Nu. Usor surplus caloric combinat cu multe exercitii pentru muschii pe care ii targetezi. Daca tu lucrezi muschii pana ajung la microfisurile ce declaseaza cresterea, atunci esti ok. Cu alte cuvinte, un antrenament serios si facut corect o sa compenseze ziua de cardio. In general atata timp cat te antrenezi, masa musculara nu scade asa de mult, atata timp cat nu faci cardio extrem si sustinut. Cat alergi de obicei?

Răspuns utilizator avertizat