| Anemona2020 a întrebat:

Buna seara lume. Deci de vreo 3 saptamani asa am inceput sa merg la sala 5 zile pe saptamana. Este un antrenor acolo care mi-a aratat toate exercitiile, 6 pentru maini si 6 picioare. Le-am facut pe toate si de vreo 4 zile alerg in fiecare seara. Darrr... problema este urmaroarea nu stiu ce dieta sa tin, ce sa mananc si ce nu, si parca nu se vede niciun rezultat. Eu arat bine de fel mi-ar trebuie doar putina tonifiere, putin abdomen si am putina celulita atat.
Si m-am uitat eu de diete pe net dar nu cred ca este bine sa ma iau dupa ce este pe net. Si cunosc un baiat de aici antrenor si astazi am vorbit cu el si l-am intrebat cam cat ar costa daca m-ar antrena el si mi-ar face si dieta si tot. La inceput zicea 400€ pe sapt, dupa 200€ si la final ca daca vreau contract pe 5, 6 luni va fi 150€ pe saptamana si sa ma antreneze 5 zile pe saptamana a cate 1 ora. Mi se pare cam mult.
Deci stiu ca am scris cam mult si probabil va veti plictisi sa cititi dar am nevoie de niste sfaturi si daca sunt de la persoana experimentate cu atat mai bine. Aa si locuiesc in Germania ma gandesc ca de aia este pretul asa.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu e nimic special, proteine trebuie sa mananci in jur de 1, 5g/kg, in rest nu manca grasimi si carbohidrati putini (in jur de 100g, dar poti sa ajustezi numerele astea in functie de cum te simti pentru ca ei iti dau energie) si calorii in functie de ce vrei sa faci, sa te mentii, sa slabesti (in jur de 2000 si daca vrei sa slabesti scazi 500-1000 maxim, la fel in functie de cum te simti).

| TincutaNitu a răspuns:

Pe partea de alimentatie, iti pot oferi eu sfaturi. Am scris cateva articole despre celulita, precum si o carte care contine un plan alimentar pe 7 zile http://tincutanitu.ro/product/cellulite-fighting-game-plan-e-book/ (daca exista interes, o pot traduce si in romana). Gasesti idei de mese pe site, precum si alimentatie inainte si dupa antrenament. Pentru mai multe recomandari, scrie-mi.

| Razvan1lol a răspuns:

Dai mult prea multi bani, este absurd total... tu nu ai nicio garantie ca baiatul ala pe care l stii de 2 zile chiar stie ceva. Eu personal ti-l recomand pe Viorel Marasoiu care este un culturist ifbb pro ( cauta tu daca nu stii ). Stie cu ce se mananca sportul asta :D de la droguri. la natural. Este antrenorul personal al lui Andrei Deiu, daca ai auzit de el.
Viorel, are site, are Facebook are tot, il poti conecta prin astea. https://l.facebook.com/......tps?/l.php
e roman, dar sta in America.
Daca vrei altceva, poti intreba, fac sala de ceva timp( sunt fata ), dar stiu ceea ce trebuie despre barbati, ce ar trebui ei sa faca, de la prietenul meu.