| MISLO a întrebat:

Bună seara, mi am cumparat de la my protein, weyght gainer si whey protein. Se pot lua deodată? Sau cum?

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

In primul rand, avand in vedere intrebarea, le vei lua degeaba laughing. In al doilea rand, nu, le iei separat. Gainerul are proteine si carbohidrati, asa ca nu e nevoie sa mai adaugi proteine. Gainerul il iei dupa antrenament, iar proteinele le iei cand ai nevoie (cand vrei).

| Moggy a răspuns:

In primul rand suplimentele din fitness sunt o porcărie cumplită, toate sunt doar marketing pur.
Totusi, ca sa iti raspund la intrebare : gainerul e pentru sclifosiții la mancare care vor sa creasca in greutate si trebuie luat in general dupa antrenament cu lapte sau cu apa.
Proteinele le poti lua oricand, recomand sa le folosesti in prepararea mancarii decat sa le bei goale cu apa sau lapte.
Niciodata nu combini gainer cu proteine.