| YoAndrew13 a întrebat:

Buna seara TPU, am 13 ani, 167 cm si 45kg si vreau sa ma apuc de sala, dar nu stiu daca ma primeste la sala de la varsta aceasta. Si daca m-ar primi, antrenorul imi va spune si in legatura cu alimentatia?

Răspuns Câştigător
| StanAlin a răspuns:

Te va primii. In legatura cu alimentatie depinde la ce sala mergi.
Un antrenor personal ti-ar prinde foarte bine pentru ca esti inca la o varsta frageda si nu cred ca ai vrea sa ramai la aceasta inaltime. Eu am mers la sala tot de la 13 ani doar ca eram ceva mai inalt. Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Care este motivatia ta de a merge la sala?

| Sl1pKnoT a răspuns:

Esti prea mic pentru sala. Vrei la 20 de ani sa ai 1.70 si sa mergi in carucior? pe la 17 ani sa te apuci, pana atunci poti sa te bagi la inot. Inotul este un sport foarte bun care iti dezvolta corpul si este si o buna pregatire pentru sala.

| Andrei143 a răspuns:

Mai bine invata si lasa sala, o sa ai timp, acum trebuie sa mai cresti in inaltime. pentru ca daca iti preseazi coloana asa o sa ramai si iti va parea foarte rau, apuca-te pe la 15-16 ani