| mimiwewem a întrebat:

Bună seara TPU!
Are cineva idee ce implică o facultate de sport? Dacă merită să mă înscriu sau nu la una!? Este greu? Ce materii se fac? Poți ieși ceva daca faci facultatea asta?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| BlacK_8915 a răspuns:

O facultate de sport implica sportul ca materie principala adica faci mai multe ore de sport (in liceu se face 1-2) in facultate se pot face si 4 ore pe saptamana
Poti sa te inscrii daca doresti tu (daca ai corp de atlet si poti sa rezistii de ce nu?)
Da normal ca este greu este la fel de greu ca la orice facultate(la cele de sport dai multe probe)
Depinde de facultate
Nu, nu poti iesi decat dupa primul an(daca vrei) daca vrei nici nu te poti duce

Multa bafta, PACE!

1 răspuns:
| mimiwewem explică:

Cu *