| Shirayuki a întrebat:

Buna,stie cineva ce exercitii fizice trebuie sa folosesti ca sa te poti descurca mai bine intr-o lupta sau in autoaprare? De ex: daca faci genuflexiuni ajuta, sau alte tipuri de exercitii simple?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Alergatul ajuta in mai multe feluri, te ajuta sa iti dezvolti muschii picioarelor, si sa fugi mai repede.
P.S. Si mie mi-a placut Akagami no Shirayuki-hime. Am vazut ca ai poza de profil cu Shirayuki, si la fel si numele.

6 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Muschii brateleor si ai spatelui, bine de preferabil ar fi sa iti antrenezi toti muschii la sala, dar sa stii ca intr-o lupta nu e importanta neaparat forta fizica ci mai mult tehnica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa stai tu si in cap daca nu stii cum sa dai cu pumnul si cum sa primesti pumni tot iei cafteala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva pentru dat cu pumnul evident - flotari. Mai bine te duci la sala.

| Yukidaruma a răspuns:

Alergatul, genoflexiunile și alte exerciții care te ajută să-ți dezvolți agilitatea. Dacă dorești întradevăr să faci față unei lupte poți apela la niște cursuri speciale de autoapărare. Succes!

| Al3xand3r34 a răspuns:

Incearca niste cursuri de arte martiale(karate)...inveti sa te aperi

| EmmaEma99 a răspuns:

Multe flotari abdomene genoflexiuni...