| Loredana123 a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa-mi cumpar niste gantere, dar nu stiu care ar fi greutatea ideala deoarece 1kg mi se pare prea putin. Eu as vrea sa-mi iau de 2 kg dar nu stiu exact ce sa fac! Sunt incepatoare deci nu ma pricep, vreau sfaturi si pareri celori in domeniu!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand ca inceput 4 kg, 2kg e putin si pentru o fata

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vrei sa faci antrenament acasa nu iti recomand deoarece nu ai sa prea ai rezultate. La sala sunt aparate special concepute pentru a lucra muschiul dorit.
Si asa costa si mai putin un abonament la sala decat ganterele.
Si ca sa gasesti ajutor in antrenamente iti recomand pe youtube canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesionist explica in cel mai mic detaliu tot ce vrei sa stii!

| MrCronos a răspuns:

Buna,
Ti-as rocomanda personal sa iei de 2 kg, dar depinde de structura fiecaruia. Eu mi-am loat guntere pentru a-mi indrepta spatele si pot sa spun ca functioneaza foarte bine. Medicul mi-a spus sa o tin tot asa. De asemenea corpul meu acum e mai tonifiat si pot sa spun ca incepe sa se vada tinand cont ca fac exercitii de aproximativ doar o luna jumatate, multa bafta! Funda?

| barajul a răspuns:

Ce sa faci tu cu ganterele? ganterele sunt pentru partea de sus a corpului (piept brate spate umeri)....meri la o sala si baga picioare si fesieri ca aia iti trebe...umpic de banda pentru slabit, un pic de abdomen. oricum daca insisti pe treaba asta cu ganterele ia-ti de 2kg ca si baga 50-60 de repetari