| anonim_4396 a întrebat:

Buna Sunt Oancea Dan Am 18 ani 1.65m 75kg si toti ma priveste de sus cu 1.70m-1.75m si copii de 14 ani au 1.70m nu fac sport stau in casa toata ziua poate mai cresc 7-10cm in 2 sau 3 ani si am oase slabe poza a fost facuta acum 2 ani:http://i.imgur.com/Jq3J46l.jpg acuma sunt cu 15cm mai mare de cat acum 2 ani

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Salut Dan,

Din pacate cresterea in inaltime nu este ceva ce putem influenta, ea tine de mostenirea genetica. In principiu vei creste pana pe la 20 de ani, dar probabil ca nu vei mai creste foarte mult daca acum ai 18 ani.

Ce poti sa faci si ce tine de tine este sa iti dezvolti un corp frumos proportionat o conditie fizica buna si o stare de sanatate buna. Sedentarismul nu este sanatos.

| WaterDrop a răspuns:

Daca ai pune mana pe cartile de gramatica si scoala in general, in 5-6 ani i`ai putea "priveste" tu de sus pe ei si nu ti-ar mai pasa de inaltime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu ce sa te ajutam noi, Oancea Dan? Care este intrebarea ta?