| Ipate_Andreea_1994 a întrebat:

Bună, știti vreo dieta care da rezultate?!, merg la sala de 3 ori pe saptamanã si mananc des si putin dar in zadar, slabesc 3 kg pun 4 kg și tot asa, Am 68kg si vreau sa slabesc 18.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Medicul nutritionist ar fi cel mai indicat la tine.

Stie ce face, raspunde pentru ceea ce face si are si o mare putere motivationala.

Oricum, ideea de baza este schimbarea obiceiurilor tale alimentare.

| sosostore a răspuns:

Incearca sa mananci la ore fixe, mananca multe fructe, bea apa si pe langa sport incearca sa fii mai mult activa zilnic. fa curat, mergi la cumparaturi, du gunoiul, plimba catelul, iesi cu rolele, bicicleta.
Daca nu reusesti nici asa incearca la un nutritionism, el iti va da un program de masa si ce alimente trebuie sa consumi.

| bookute a răspuns:

Renunti la sala, te apuci de sport serios.Alergare minim 30 de minute zilnic, inot, zumba, kangoo ai de unde alege.Mesele la ore fixe, somn intre 8-10 ore pe noapte, renunti la prajeli, paine, zahar.Nu trece peste micul dejun si cel mai important nu te infometa.