| TheBadGirl a întrebat:

am 14 ani si am o problema. Este normal ca la varsta mea sa am posteriorul de 106 cm... fac foarte mult sport fac handball de 2 ani, cum as putea scapa de toata grasimea acumulata in zona respectiva big grin mentionez ca de cand ma stiu mananc vegetale, foarte rar carne si cereale aproape de loc (paine de loc)... Cine ma poate ajuta? Inaltimea mea este de 1, 64

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Uite niste idei:
- evita amidonul : fasole, cartofi
- redu consumul de soia
- mananca broccoli, conopida, varza
- ca exercitii fizice, genoflexiunile si fandarile ajuta cel mai mult
- renunta la zahar si la bauturile carbogazoase, la faina alba
-consuma salata cat de multa cu tot ce vrei in ea
- redu grasimile, sarea pentru ca provoaca retentia de apa si o sa pari mai umflata
- exclude laptele, smantana, carnea de porc grasa
- foloseste uleiuri vegetale
- consuma cereale integrale, legume, peste, nuci, alune, migdale
- evita prajelile
- asigura-te ca faci miscare cel putin 30 de minute pe zi (ma refer la un antrenament, ceva intens, solicitant)
- hidrateaza-te
- consuma fructe cat de multe
Sper ca am ajutat.

| TheBadGirl explică (pentru AnonimaOk):

Nu mananc amidon..., fac antrenament de 4 ori pe saptamana cate 2 ore la care 1 ora incalzire, alerg cate 30 de min zilnic, oricum multumesc! big grin, fac fandari si genoflexiuni la fiecare antrenament, dulciuri mananc foarte rar de ex: odata la 10 zile cate putin fac asta de la inceputul verii observ ca mi s-au dezvoltat muschii mai mult decat sa slabesc. Merci oricum!

| AnonimaOk a răspuns (pentru TheBadGirl):

Daca nu ai grasime si ai muschi nu vad problema! Ideea e sa arati sanatoasa nu sa fii mai slaba si plina de celulita. Aici e si vorba de mostenire genetica. Silueta "para" sau ginoida nu prea iti permite sa slabesti in zona coapselor.

| TheBadGirl explică (pentru AnonimaOk):

Da cam asa cred ca este... dar nu imi place faptul ca unii baieti se uita la mine, de ex colegul meu de banca se uita in ora la fundul meu! crying nu am celulita.

| AnonimaOk a răspuns (pentru TheBadGirl):

Deci nu vrei sa fii atractiva pentru baieti? Nu am mai auzit asta de la o fata! laughing Glumesc, inteleg unde bati...heh...astia sunt baietii.

| TheBadGirl explică (pentru AnonimaOk):

Nu vreau sa se holbeze la mine sad in asa hal... nu ca nu mi-ar placea baietii, dar e inervant si deranjant happy

| TheBadGirl explică (pentru AnonimaOk):

Prietenul meu cel mai bun mi-a spus ca unul din prietenii nostri a spus ceva de genu' : " Odata am legat doua baloane le-am uns cu ciocolata si apoi le-am lins : Da ala era fundul Alexiei... happy sad mi se pare penibil si jenant sad

8 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Crede-ma, fustangii sunt la tot pasul. E modul lor de a spune ca esti sexy. Pana la urma, faptul ca te tachineaza poate insemna si ca te simpatizeaza. Nu ii baga in seama, e tipic....mna vorbeste "masculuk alfa" din el laughing.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, incearca sa practici fitness, fa-ti abonament e si sanatos si face si minunt la corphappy