| RoCkYeLOOOOL a întrebat:

am 14 ani si as vrea sa am un abdomen mai plat(sunt destul de slabut)gen patratele, imi puteti recomanda niste exercitii(fara sala)?

16 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti cocalarii de varsta ta sau mai mari.
Exercitiile sunt recomandate dupa 17-18 ani deoarece o sa ramai pitic, si decat sa ai abdomen dar sa nu ai creier /caracter, mai bine nu!

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ramai pitic? Serios, asa stii tu? Prietene se pare ca nu ai treaba cu sportul si esti complet pe langa.Te-as ruga sa nu te mai faci de rahat pe internet si nu mai comenta aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culturism.ro fratioare. Gasesti tot ce ai nevoie si exercitiile sunt explicate prin animatii! Bafta la definirea abdomenului!

| SiLaS a răspuns:

Pentru un abdomen plat nu ai nevoie de exercitii ai nevoie doar de o alimentatie bine pusa la punct.

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Aha si muschii cresc de la sine doar din alimentatie nu? ramai in lumea ta de copil. laughing

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Lumea mea de copil? Nu stiu daca la 25 de ani mai esti copil dar in fine.Nu am zis ca muschii cresc singuri, nu stiu unde ai vazut asta dar se pare ca esti foarte prost.Din alimentatie scoti toata grasimea de pe abdomen, na cel putin atat am invatat eu in 6 ani de culturism.Dar tu te pricepi mai bine...

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Poti sa ai si 60 ani, cat timp ai trait degeaba si creieru tau e de 10 ani nu ma incanta varsta ta. uite aici ce ai zis mai sus.

SiLaS a răspuns:
Pentru un abdomen plat nu ai nevoie de exercitii ai nevoie doar de o alimentatie bine pusa la punct.

ai spus clar ca nu ai nevoie de exerictii, atunci cum cresc muschii doar mancand nu laughing? stai jos esti prostanac.
sunt prost nu? Cand faci o afrimatie fara sa cunosti persoana esti destul de redus mintal generatia facebou probabil

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Esti foarte prost normal.Pentru ca un "abdomen plat" nu inseamna patratele, grasimea este data jos doar din alimentatie si poti avea un abdomen plat fara exercitii, cel putin asta am invatat in cei 6 ani de culturism dar ce sa stie un retardat ca tine care este paralel cu sportul si nu a citit nici macar o carte de nutritie sau despre sport.Te-as ruga sa nu mai comentezi la categoria asta pentru ca oamenii nu au nevoie de sfaturile unor imbecili ca tine.

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Spune-i aluia care te-a invatat ca e afon rau de tot, daca vrei sa dai jos grasimea de pe abdoment trebuie facuta miscare, SA SE "ARDA " acea grasime, sau tu crezi ca daca mananci regulat acea grasime ti-o ia dumnezeu cu mana si o arunca? te faci de ras singurel, si tu si ala care te-a invatat. Ma amuzati ca dupa ce ca sunteti prosti mai si "claxonati" (va contra ziceti)

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Pe mine m-au invatat cartile de culturism si de nutritie scrise de doctori, nu o persoana cum crezi tu.Te-as ruga sa imi spui la ce performanta sportiva ai ajuns si ce studii ai de iti permiti sa ma contrazici pe mine?

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Nu are rost sa scriu aici 5 pagini pentru o pers pe care nu o cunosc plus ca acel copil care a intrebat nu il mai intereseaza.
Orice om stie daca ai burta fie de la mancare sau bere, trebuie facute exercitii.
Daca nu ma crezi iti propun sa faci un experiment pe tine.
Bea/Mananca 6 luni orice, mult, noaptea, neregulat pana faci burta. Apoi 3 luni mananca regulat si ma anunti si pe mine daca ti-a scazut burta, ceea ce nu va exista in lumea asta laughing. Sa nu mai zicem de acele patratele de rahat, care mor copii dupa ele, fara exercitii nu ai sanse, poate sa le desenezi cu markerul.

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Eu dupa o perioada lunga de program de masa musculara unde ajunsesem la 90 de kg am vrut sa vad cat slabesc in 2 luni fara antrenament(asta undeva anul trecut pana in vara unde eu incep perioada de definire) si in aprilie, mai doar din alimentatie am slabit 5kg deci nu ai cum sa imi spui tu mie ca nu poti sa slabesti fara exercitii.Eu mi-am demonstrat mie insumi ca este posibil sa iti modelezi corpul cum vrei.La fel si un om gras punandu-si alimentatia la punct poate slabi indiferent daca face sport sau nu.

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Una este slabirea una este abdomenul plat cum vraia pustiu de sus.
Sa nu mai vorbim ca nici-un corp nu seamana unu cu altul, probabil al tau e obisnuit asa, crezi ca un pusti de 14 ani poate face asa ceva? CLAR NU!

| SiLaS a răspuns (pentru SasNetRomania):

Un pusti de 14 ani nu poate sa faca muschi deoarece are un nivel foarte mic de testosteron in organism, deci toti copii de 14-15 ani care se duc la sala se duc degeaba.

| SasNetRomania a răspuns (pentru SiLaS):

Ma bucur ca am ajuns la un numitor comun, asta ziceam inca din primul post, ca nu are sanse.

| Giuliano24 a răspuns:

Salut frate, uite cum faci in maxin cate-va luni ajungi sa iti dai o forma cat de cat apoi in 2-3 ani te definesti nr 1, daca esti slab, ingrasa-te sa ai macar 70-80 kg(ca sa ai ce sa dai jos) timp de 2 luni, fa in fiecare dimineata 15 flotarii in a 4-a zi dupa faci 25 de flotarii si tot asa, adaugi mereu cate 4-5 flotarii, abdomene, ia-ti niste ganetere si ridicale fa niste exceritii ca baiatu asta https://www.youtube.com/watch?v=xXnpkvCScgU vei ajunge in maxim 1-2 ani de invidiat, bafta :* "Lazar Angelov Team here"!