| MarianPapuc98 a întrebat:

Buna TPU.

Am 15 ani, 1, 90cm, am 68kg si vreau sa ma apuc pentru prima data de sala. Tin sa mentionez ca am muschi doar la picioare, deoarece am alergat dar la brate sunt subtire si nu am abdomen. Mai tin sa mentionez ca nu sunt o slabatura, am "fund mare", solduri, falci si burta.

Programul meu de sala incepe pe data 21 de iunie si vreau sa merg o data la 2 zile pana pe data de 15 septembrie ( 3 luni ). Vreau sa continui sala si in weekend in timpul scolii.

Stiu ce am de facut acolo deoarece m-am documentat, dar vreau sa stiu daca in 3 luni o sa apara ceva rezultate. Vreau ca, colegii mei sa ma vada mai schimbat si mai puternic big grin.

Orice raspuns este bine primit!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primele 3 luni da, o sa se vada ceva.

| kairy65 a răspuns:

Cu siguranta in 3 luni o sa vezi rezultate.Nu rezultate majore, dar vor fi rezultate.Bine aici intra si alti factori, cum ar fi alimentatia.Sa nu te trezesti acuma sa mananci numai mancare nesanatoasa si noaptea tarziu, ca poti sa faci si 3 ani de sala si n-o sa vezi rezultatele dorite.Singurul lucru este ca trebuie sa perseverezi.Si daca nu vezi imediat rezultate asta nu inseamna ca trebuie sa renunti sau sa lasi acest lucru sa te descurajeze(daca tu vrei sa slabesti iti recomand sa faci mult cardio-poti sa cauti pe net diferite exercitii- pe langa ce faci tu la fitness).