| MihneaCaatalin a întrebat:

As vrea sa fiu mai bun la suturile de la distanta la football si la dribling... Ce sfaturi imi recomandati? La suturile de la distanta ( degajari ) dau cu siretul dar mingea nu prea se inalta. Am destula forta in picioare. SI ca sa driblez mai rapid ce sa fac? Imi place mai mult sa fiu atacant deci alerg mult.
Raspunsul cel mai folositor funda!

Răspuns Câştigător
| LimonadaBaa a răspuns:

Pai suturile de la distanta si degajarile nu sunt deloc asemanatoare.Degajarile le fac fundasii sau mijlocasii defensivi si trebuie sa dai cat mai tare pentru a alunga pericolul de la poarta.La suturi de la distanta poti da siret plin pentru ca mingea sa prinda viteza mai mare.La dribling nu stiu cum sa te ajut deoarece nici eu nu sunt prea tehnic deoarece sunt fundas.
Bafta la exersat!

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pune-te pe invatat. Lasa mingea. O sa plangi o viata ca ai avut cativa ani liberi si i-ai petrecut dand in minge.

Dar cu siguranta, nu asta este sfatul pe care il vrei... sad

| Darius_Raul_1992 a răspuns:

Trebuie sa pendulezi picorul mai tare si sa o lovesti cu interiorul la dribling nu te pot ajuta... eu driblez foarte bine dar nu stiu cum la sut ti am zis mai sus happy