Întrebare recomandată | MariaCristinaIoana a întrebat:

As vrea sa imi intaresc masa musculara.Ma puteti ajuta cu niste exercitii? Multumesc

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ridici greutati, sa faci flotari, tractiuni si sa alergi in fiecare dimineata.

| questsoul a răspuns:

Daca nu mergi la sala, cauta pe youtube "passion4profession". Chiar o sa ai rezultate daca iti faci un program.

| questsoul a răspuns:

Cauta pe youtube "passion4profession".

| AlexSalutir a răspuns:

Ca sa faci chestia asta,trebuie sa te fibrezi adica sa bagi exercitii in fiecare zi, nu conteaza ce exercitii faci, atata timp cat te axezi pe o anumita grupa musculara, ea se intareste oricum, eu am bagat abdomene 3 luni de zile, faceam 3 zile iar una stateam, nu mai puteam de la febra dar dupa 3 luni eram tare ca piatra, normal si daca faci sala, ar trebui sa se fibreze dar daca ai unele grupe musculare care nu progreseaza, atunci trebuie sa faci exercitii in fiecare zi.

| Anonim340 a răspuns:

Caută pe YouTube ca sunt o grămada de videoclipuri happy baftawinking

| Anonim340 a răspuns:

Site-uri houtube coarda alergat chestii trestii

| Anonim340 a răspuns:

Youtube*

| Infoxpert a răspuns:

Imi pare rau ca nu ai specificat daca esti fata sau baiat, dar dupa nume cred ca esti fata, fetele nu prea trebuie sa aiba musculatura ca barbatii laughing du-te alearga fa-ti incalzirea si fa niste exercitii fizece, mai mult talie vor femeile

| LiviuAndrei90 a răspuns:

Trage de fiare, fa flatari, abdomene etc.si nu manca un porc pe zi. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru LiviuAndrei90):

1. cuvantul "flatari" NU EXISTA, esti ANALFABET?

2. cand pui muschi poti sa mananci 1 porc pe zi.

Arnold manca 4 kg de carne pe zi, manca singur cat o familie de 5 persoane, cum crezi ca pui msuchi?

Copil mic... face el "flatari"!

| Luizaza a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Sw6klUhVZKI Funda? NU e contul meu de youtube

| AndreeaFlorentina09 a răspuns:

Cauta niste exercitit pe google, dar eu iti recomand sa te duci la sala Si iti recomand sa faci flotari si abdomene pana nu mai poti.

| NeagoeDodu1998 a răspuns:

Incerca sa sari coarda cate 10-15 minute pe zi si o sa vezi rezultate, eu am facut asa si am avut rezultate bune.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru NeagoeDodu1998):

Aoleo aoleo tu te auzi ce vorbesti? sa sari coarda ca sa it iintarest imasa musculara... esti doar un copil mic care nu stie ce vorbeste...

| NeagoeDodu1998 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Am o nedumerire la raspunsul tau poti sa imi explici mai cu detalii cum nu te poate ajuta coarda?

| RalluCuSclipici a răspuns:

Am observat a esti ca si mine, fata, si cred ca nici tie nu iti place transpiratialaughing) eu am descoperit de curand o aplicatie pe telefon care este super. daca respecti timp de o luna cele aprox 10-15 minute de antrenamente ai patratelele asigurate, sunt niste exercitii ingenioase dar care te vor rupe in 2laughing)) aplicatia se numeste caynax a6w.cauta pe net daca ai nelamuriri despre ea, dar eu ti-o recomand

| Evanda a răspuns:

Kangoojumps ajuta foarte mult

| zuccherel a răspuns:

Ca fata poti sa-ti intaresti masa musculara prin exercitii simple gen genoflexiuni, sprinturi scurte de diferite intensitati si abdomene.
Inainte de a te apuca de asta trebuie sa te pregatesti fizic, sa alergi in fiecare zi mai mult decat ziua precedenta ( cu 1m. 200 m, depinde de tine)
Aceasta solutie este de cand este lumea, prin alergat se "aranjeaza" grupele musculare.