| CherryOnTop a întrebat:

Cate abdomene trebuie aproximativ facute pentru a slabi un kg pe zi? Stiu ca a mentionat asta profesorul de sport si am fost curioasa laughing.

8 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Este imposibil sa slabesti 1kg pe zi facand abdomene. Profesorii de sport(si nu numai) tind sa povesteasca tot felul de lucruri, multe dintre ele care nici macar aproape de adevar nu sunt, si asta doar ca sa se laude sau "sa isi arate performantele". Profesorul tau ori a glumit ori a exagerat. Iti dau un exemplu: fosta mea profesoara de muzica cand se enerva(se enerva din orice tampenie, chiar si din nimicuri) pretindea ca prin mana ei(adica a invatat) au trecut milioane de copii, aproape 10 milioane de copii, a spus ca daca nu o credem sa il intrebam pe profesorul de mate( cand i-am povesit chestia asta nu mai stia cum sa se abtina din ras. Si am facut calcule si presupuneri(am mai bagat cateva mii de la noi) si maxim 20mii copii daca era posibil sa fi avut de-a face cu ei. Si daca ar fi sa o luam logic, 10mil de copii e aproape jumatate din populatia Romaniei.

| SiLaS a răspuns:

In primul rand ca esti pe langa crezand ca poti slabi cu abdomene.In al doilea rand este imposibil sa slabesti 1kg pe zi.Bafta!

| CherryOnTop explică:

Lol nu vreau sa slabesc laughing Eram doar curioasa, nici eu nu credeam ca poti slabi doar din abdomene XD. Nu sunt asa stupida.

| Dragonu249866669 a răspuns:

25 de abdomene cate 5 serii. Si tine regim alimentar.

| Alexandramaria2002 a răspuns:

Vreo 30 laughing))))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexandramaria2002):

Vreo ZERO.

Abdomenele NU au treaba cu slabitul.

Pentru slabire : alimentatie ( 80 % ) si exercitii CARDIO ( 20 % ).

| melanii4000 a răspuns (pentru Alexandramaria2002):

Cel mai bine ar fi sa iti iei un aparat pentru abdomene. Uite site-ul ti-l recomand nu mai trebuie sa te chinui cu abdomenele clasice. Faci 5 minute pe zi.Are verisoata mea de 20 de ani si a functionat este scump dar merita banii. http://www.mediashoptv.ro/......ator/458/5

| Alexandramaria2002 a răspuns:

Vreo 30 :*