| TuoAngelo a întrebat:

Buna TPU...Fac sala de 6-7 luni am luat tot felul de suplimente si tin sa spun ca mai mult de 60 kg nu pot sa imping la piept. Adica na e normal sa imping doar atata dupa 6-7 luni de sala? Care ma poate ajuta cu un raspuns bun va rog

Răspuns Câştigător
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Daca ai fost slab de la inceput si ai facut cu bara goala e foarte bine la cat aia ajuns stai linistit. Fiecare are o forta diferita chiar daca face sau nu face sala sunt care incep sa faca direct cu 60 si in 6 luni sa ajunga la 100 poate dar sunt mai masivi asa au ei structura depinde de fiecare persoana in parte dar daca tu ai inceput cu 20 kg sau 30 e foarte bine la cat ai ajung nu poti creste incontinu o sa mai ai perioade in care te blochezi eu de exemplu m-am blocat la 100 -8 repetari maxim de 10 luni ( fac sala de aproximativ 3 ani )

| TuoAngelo explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

Apropo exista vreun supliment ceva care sa-ti dea forta si energie? in afara de Creatina

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alimentatia conteaza 90 %, suplimentele 10 %.

Deci ai luat "tot felul de suplimente", adica ai investit in ceva ce conteza 10 %!

NORMAL ca esuezi!

Daca esti un COPIL MIC care in loc de multa mancare, ia multe suplimente, iti meriti soarta sa ramai un FIRAV.

| Liviu a răspuns:

Eh,eu sunt destul de MASIV, asa mie felu sala am facut ceva timp, insa nu sa ma omor.Chestia e ca eu cantaresc undeva pe la 110 kg am 1, 85 inaltime(poza de la avatar sunt eu) Am oasele mari, am un vecin care are 110 kg, e mai inalt ca mine si culmea arata mult mai gras decat mine.Eu pe langa arat mai bine, am spatele mai lat.Ai grija ca daca bagi vitamine cand te lasi, se lasa totul pe tine.TI-o spun ca am vazut asta la sala unde faceam eu, si mi s-a zis si mie la fel sa nu bag si nu am bagathappy

| SiLaS a răspuns:

Una din doua lucruri este motivul pentru care tu nu cresti in masa musculara: ori nu te antrenezi corect ori ai alimentatia proasta.Si depinde si ce suplimente ai luat, ca daca iei dinalea la 50-100 lei e clar.

Răspuns utilizator avertizat
| valikovali a răspuns:

Si eu fac sala,si da este ceva normal, evolutia corpului cat si forta este diferita de la persoana la persoana, nu-ti face griji din cauza asta, nu conteaza cu cata greutate faci, conteaza cat de bine faci exercitiul