| ionutzu94 a întrebat:

ieri am dat la sport proba de alergare 50m si de azi dimineata am febra musculara la picioare si imi este ciuda ca nici nu mai pot sa dansez dnb cum sunt obisnuit. Ce sa fac sa scap de febra?
FUNDA!

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

NU e nimic de facut, si daca faci exercitii febra nu trece laughing trebuia sa pui niste gheata ieri dupa ce ai sustinut proba acum lasa asa ca trece de la sine in 4 zile depinde. Pe viitor sa pui gheata 3 x 3 minute si nu o sa mai faci febra!

| XeVoN a răspuns:

Faci execrciti...alfel nu poti sa scapi mai repede de febra... Funda?

| deutza_3778 a răspuns:

Pai fa-ti un masaj si incearca sa te misti mult.

| radu a răspuns:

Dupa alergare e bine sa nu stai jos imediat dupa efort pentru a evita febra musculara ( asta trebuia sa iti zica profu tau, dar profi astia de sport sunt cam degeaba). Incearca o baie cu apa fierbinte pentru a relaxa muschii foarte bine sau
eventual un masaj.

| SufletelTristSiMereuRanit a răspuns:

Fa o baie calda si durerea se va diminua

| ApriV a răspuns:

Ai nevoie de proteine pentru a trece febra mai repede, incearca sa mananci oua, branza, lapte... nu trece imediat dar ajuta.winking
te pup

| Otylia90 a răspuns:

Febra musculara se instaleaza prin exercitii fizice si se dezinstaleaza tot prin exercitii fizice! Sper ca ti-am fost de folos!