| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce loc este liga 1 in clasamentul campionatelor lumii in 2014? Si de ce nivel credeti ca este fotbalul romanesc?

Răspuns Câştigător
| Leatherleader a răspuns:

Salut! In 2014 era pe locul 10, acum e pe locul 16. Fotbalul romanesc e de un nivel slab, echipe in insolventa, al doilea an consecutiv fara echipa in Grupele Champions League.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In anul 2014 Liga I a fost pe locul 16 in lume.

| LimonadaBaa a răspuns:

Vad ca ti-au raspuns altii pe al catelea loc a fost campionatul Romaniei in 2014.Nivelul campionatului Romaniei e unul extrem de slab, nu avem al doilea an la rand echipa in grupele UCL si +ca toate mai toate echipele care erau considerate "de traditie" in fotbalul romanesc au mari probleme cu banii.