| Garethh a întrebat:

Buna TPUbatting eyelashes! sunt si eu nou pe aici.
Am o intrebare, rog sa se raspunda serios daca nu abtinetiva!
In urma cu ceva timp. am fost lovit la ambii genunchi, unul l`am avut in ghips.
Problema e, ca recent m`am lovit la dreptul, nu a fost luxat sau alte chestii, ci doar inflamat, credka a fost o contuzie, dupa aproape 2 saptamani de la lovitura, l`am tratat (l`am masat, am pus gheata, am purtat genunchiere) mai pare un pic umflat, si acuz putine dureri in zona acea..eu joc la un club micut de fotbal, dintr`un sat! acum, problema e ca de cateva zile am inceput antrenamentele.
Intrebarea mea:
Cum as putea sa ma recuperez mai repede, nu vreau nici sa fortez genunchii, dar vreau sa ma recuperez
PS: fotbal pot juca, cat de cat. dar am spus si mai repet, acuz duureri in zona genunchiului.
ROG SERIOZITATE, MULTUMESC ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai incercat gimnastica medicala? E cea mai buna pentru recuperare

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Stiu ce spui si eu practic fotbal. Sunt mai mult stangaci si dupa cateva zeci de minute de joc apar niste dureri cauzate de o veche accidentare. Am auzit ca exista un fel de spray dar nici eu nu stiu sigur cum se numeste, dar dupa parerea mea ar trebui sa faci incalzire multa ca sa pui genunchiul la treaba si sa te abtii de alergat si de jucat o saptamana poate chiar 2 asta depinde de tine. Funda!