| Deea6969 a întrebat:

Sunt varza la baschet... La sport numai BASCHET, BASHET si BASCHET... Am o colega foarte buna la baschet si eram cu ea in echipa, pana cand cea mai enervanta colega de la mine din clasa a comentat si i-a spus profului sa o mute la ele in echipa. Zis si facut. Plus ca acea colega enervanta se lauda ca a dat si ea 2 cosuri. Dar ea nici nu stie ce face. Are noroc ca e inalta. si putin plinutahee hee Si cealalta care e foarte buna e mai inalta. Vreau si eu sa dau macar un cos.
Sfaturi?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Crasivaea a răspuns:

1.Nici eu nu eram prea buna la baschet, deci am sfaturile mele:
1.Arunca mereu de la cos, gindul, ochii trebuie sa iti fie la cos, si in mintre trebuie sa interpretezi mingea intrata in cos.Pe mine mereu ma ajuta big grinbig grinbig grinbig grin
2.Trebuie sa exersezi mereu la un cos din apropiere sau la o sala.
3.In privinta fetei aleia care te enerveaza evit-o si incearca sa inveti fraza tari de luat la misto!
4.Cel mai important, roaga-ti parinti, familia sa mergeti intr-o anumita zi(care vreti voi)in fiecare saptamana in timpul liber sa va jucati baschet
5.Monteaza-ti un cos de baschet acasa. Daca traiesti la tara va fi usor, daca nu poate otbineti permisiunea proprietarilor sa faceti un cos in ograda(daca e mare e super!)
Succes la baschet big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

3 răspunsuri:
| maria14142 a răspuns:

Incearca-sa-exersezi-in-timpul-liber! Sa-dai-si-tu-un-cos, doua, poate-mai-multe, bafta!

| alexgole200312 a răspuns:

Exista un cuvant cheie EXERSEAZA

| arincik a răspuns:

Invatate sa dai in cos sau sa te invete colega ta care stie bine baschetull......raspusul meu