| AnonimulMrr a întrebat:

vreau sa dau proba de aptitudini pentru profil pedagogic, imi puteti spune si mie ce inseamna * elemente de gimnastică acrobatică* adica imi trebuie 3, 4 elemente dati mi niste exemple. Si la interviu la discutia cu comisia despre ce se va vorbi?

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Rostogoliri inainte, inapoi, din apropiat in apropiat si toate formele de rostogoliri, podul de sus si de jos, lumanarea.
Pentru interviul respectiv ar trebui sa primesti indicatii de la scoala respectiva. La liceul Pedagogic din Timisoara acum ceva ani se dadea proba de dictie(citeai un text, recitai o poezie) si un interviu( se purta o discutie cu cei din comisie pe o tema data-hobbyuri, planuri de viitor, etc)

Ai grija ca eu din cate stie se da si proba din muzica si din desen.

Bafta!winking