| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niște exerciții pentru grăsimea de pe burta (nu am mult dar vreau sa scap de ea). Si vreau sa-mi dati link-uri de pe YouTube pt exercițiile de scăparea grăsimii de pe burta. Dar sa fie eficiente si sa fie numai comentarii bune. :*
Si daca am început sa fac squats 30 days challenge, imi bombeaza fundul si imi creste musculatura pe picioare? As vrea sa am picioarele tonifiate :X

Răspuns Câştigător
| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a răspuns:

Hei, eu am gasit aceste exerciții http://youtu.be/emKAokYovek, am inteles ca sunt foarte bune, le fac si eu, dar incearca sa alergi cat mai mult si eu vreau sa scap de grăsimea de pe abdomen, tu mai poti sari coarda, ajuta la abdomen si la tonifiere, ajuta pentru picioare, eu nu s-ar coarda pentru ca vreau sa fiu altfel la picioare, incearca sa mananci sănătos, sa incerci sa nu mananci dulce, daca chiar vrei sa guști putin dupa faci sa elimini ce ai mancat, dar nu zilnic, incearca sa faci cum sunt in videoclip! Sper ca te-am ajutat, mai e bun sa faci si bicicleta daca ai unde. O seara frumoasa!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal recomand tabata pentru ca ele au demonstrat ca sunt foarte din 1970 pana azi find studiate stiintific si sprinturile ele find studiate din anii 2000, https://www.youtube.com/watch?v=_9Wls5hni0E
plus o alimentatie sanatoasa nu diete ca ele toate dau gres o dovedesc mereu ca sunt dezamagire,sanatos e sa urmezi legume ca ai nevoie de fibre,vitamine,minerale,proteine desi carne de peste care ajuta si la memorie,porc,pui, vita,grasimi gen nuci ele sunt sanatoase, trebuie sa eviti dulciurile, patiseria,cofetaria,mezeurile,fast food, painea de tot nu exista compromis deloc, daca faci asta corpul nu avea carbhidtrati multi ca din brocoli, rosi nu ai ce scoate si el a arde grasimi ca prima sursa, dar totul sta in deficit alimentar, cardio e foarte sanatos dar si ridicare de greutati este sanatos asa cresti metabolismul si faci muschi si arzi grasimi mai mult chiar daca nu faci nimic, repet corpul slabeste de unde vrea el

| Pool77 a răspuns:

Doamnelor,in primul rand exercitii pentru "burta" mai ales pentru scaparea grasimii de pe ea practic nu exista.
Intr-adevar, poti face abdomene regulat repetari seturi, insa fara o dieta sau mese curate pe zi nu ai sa faci nimic.
Am vazut mai jos un raspuns cum sa alergi cat mai mult pe zi, intr-adevar ajuta pentru ca transpiri si poti da jos cateva kilograme insa nu faci decat rezistenta nimic mai mult.
Ca sa ai asa zise patratele nu ai nevoie nici macar de exercetii, iti ajunge doar mancarea sanatoasa.
Iar nu veti avea nici o data un fund bombat si musculatura dezvoltata fara antrenament cu greutati.Doar daca nu ai genetica, pentru un fund bombat si picioare subtiri.
Terminati cu iluziile astea, 30 days squats etc baliverne.
Alimentatie curata, exercitii la 2-3 zile, si mers la sala si facut cu greutati mici.

| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a răspuns:

Si nu asculta daca cineva spune ca dureaza nu stiu cat timp, daca faci abdomenele si chiar te ti de treaba poti sa ai abdomen plat pana la vara, dar sa ai ambiție, sunt doar 8 minute, asculti si muzica intre timp sau te uiti la un video daca e, nu trebuie din prima zi sa faci foarte multe, dar cand ai timp incearca si mananca mai sănătos, incearca sa iti impui cu mâncarea. ii greu la început dar pana in Iunie chiar poti sa ai rezultate!