| lovelessAlex24 a întrebat:

Bună ziua TPU! Aș vrea să știu cum să pot avea mai multă forță dar fără să-mi crească masa musculara prea mult.Nu vreau să mă dau mare la fete, vreau să doar să am multă forță în caz de...pana mea,întâlnesc să zicem pe cineva mai mare ca mine și vrea să mă bată, sau să pot să mă cațăr repede pe un zid sau să pot să sparg plăci de lemn.Mă antrenez de cateva săptămâni(30 de flotări normale, 6 flotări în degete, 10 flotări în pumni, rotiri ale bratelor cu gantere(de 2 Kg,stiu,nu sunt foarte grele, dar pentru mine sunt bune pentru început), 5 flotări diamant, 5 flotări pe dosul palmelor etc.Bine,știu că rezultatele nu se văd imediat, dar vreau să știu cam ce-ar trebui să fac să-mi cresc forța fără să cresc și masa musculară.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Inscrie-te la un club de arte martiale (karate, kung fu etc). Iti va trebui antrenament serios, ani de zile.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Gimnastica este un sport care dezvolta corpul frumos, puternic, rezistent, agil si flexibil. pune si putin inot.