| alexandraaa55 a întrebat:

Bunaa! Am auzit, ca daca vrei sa mergi la innot iti trebuie o adeverinta de la medicul de familie, care sa contina ca nu ai boli cronice! As vrea sa va intreb, in cazul in care ai asm nu poti merge la innot? Asta ar iesi cam prost, ca medicii, trimit oameni cu asm la innot ca iti face bine la plamani! Deci, cum ii cu faza asta?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Te duci la medicul de familie si il intrebi. Astmul nu ar trebui sa fie o problema. Exista sportivi mari care sufera de astm. Atata timp cat boala este tinuta sub control nu ar trebui sa te impiedice sa faci inot. Chiar si la nivlel de performanta.