| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Cafeaua verde ajuta la slabit?

4 răspunsuri:
| lBroken69 a răspuns:

Dap,ajuta!

| HardCandy a răspuns:

Salut!
Ai aici mai multe informatii despre cafeaua verde, o zi buna! :)
http://prodieta.ro/......abolismul/

| RM94 a răspuns:

Nu stiu de cafea verde. Incearca sa bei o cana de ceai verde (fara zahar) dimineata pe stomacul gol si peste 20~30 minute (minim) ia micul dejun. Sau o cana de ceai de lamaie (storci jumatea de lamaie si mananci si bucata stoarsa si la fel fara zahar) dupa care peste 20~30 minute iei micul dejun. Sau daca vrei un efect si mai bun fa un ceai 2 in 1 (ceai verde+jumatate de lamaie soarsa in el si mananci si bucata de lamaie pe care ai stors-o fara zahar). Bea-l doar dimineata pe cel verde, cel de lamaie poate fi baut oricand. Nu depasi doza de o cana pe zi pentru ceaiul verde ca are cafeina si o sa iti faca probleme. Nu bea si cafea si ceai verde pentru ca ambele au cafeina.
P.S. Daca incerci sa slabesti renunta la:
- orice produs ce are zahar in el: prajituri, biscuiti, placinta, dulceata, compot
- produsele care au grasimi nesanatoase: margarina, untul, produsele de patiserie (croissant, pateuri etc)
- mezeluri de orice fel
- gratar
- orice aliment prajit
Incearca sa faci asa:
- gateste doar la cutor si fiert
- mananca multe legume
- inlocuieste dulciurile cu fructe
- mananca carne de pui de 2 ori pe samptamana
- mananca peste de 2~3 ori pe saptamana (peste mic gen: sardine, baby hering) sau o data pe saptamana peste mai mare (carasa, crap, somn desi nu recomand pestii mari pentru ca au mult mercur)
- bea 2 litri de apa pe zi (si asta ajuta la slabit pentru ca atunci cand urinezi elimini toxinele din organism, deci bei mai multa apa = urinezi mai mult = elimini toxine mai multe = slabesti)
- combina corect alimentele (cauta pe google: "cum combinam corect alimentele")
- lasa alimentele sa se digere (cauta pe google: "in cat timp se digera alimentele")
Si daca faci cum ti-am spus eu, mananca pana cat simti nevoie, nu incerca sa mananci mai putin, pentru ca ce ti-am spus eu o sa te ajute sa slabesti chiar daca mananci mult.

| SPYRYT a răspuns:

Http://prodieta.ro/......abolismul/ Aici ai raspunsul! Eu recomand ceaiul verde pentru ca mareste si imunitatea!