| 010123 a întrebat:

Care echipa este mai buna: steaua sau Dinamo? De ce aia de la dinamo isi zic caini?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

In acest moment Steaua este mai buna decat Dinamo. Dinamovistii isi zic cainii rosii pentru ca intr-un meci cu Rapid din anii 60' Ion Nunweiller, fostul fundas al lui Dinamo a facut un meci perfect in aparare, alaturi de fratele sau Lica iar cei de la Rapid au spus la finalul meciului:"Sunteti rai ca niste caini!".De atunci a ramas denumirea de caini, iar cei doi caini de pe emblema ii reprezinta pe Ion si Lica Nunweiller, fostii fundasi dinamovisti.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua.

| CristiSeeker a răspuns:

Statistic vorbind, Steaua. Dinamo sunt supranumiti "cainii rosii" intrucat au un caine rosu drept sigla a clubului.

| andreei025 a răspuns:

Ca suporter al stelei, steaua.ca iubitor al fotbalului na uitam la perfomante si vedem