| hypothesis a întrebat:

Care este numarul cel mai eficiente de exercitii atunci cand lucram muschii abdominali? 3-4 credeti ca sunt suficiente sau necesita mai multe? Credeti ca ele trebuie executate sub forma de repetari sau pe timp? Cum este cel mai bine?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

3-4 sunt cam multe pentru o grupa mica.

de preferat 1-2 daca chiar vrei rezultate.

| hypothesis explică (pentru Cosmin86):

1-2 exercitii distribuite in 3-4 serii e ok? Sa lucrez partea mediana + oblici si e suficient? Poti recomanda si 2-3 exercitii care sa lucreze in intregime aceasta grupa?

| Cosmin86 a răspuns (pentru hypothesis):

Da, e suficient.

pai : ridicari de picioare din atarnat si crunch.

| hypothesis explică (pentru Cosmin86):

La intrebarea mea legata de gambe ce poti spune, lasa raspuns acolo

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Multe repetari dar facute corect. Daca esti incepator iti recomand 3x15 zi de zi timp de 2 saptamani. Pe urma maresti seriile in functie de cum te simti tu.