| Briosicaaa a întrebat:

Care sunt cele mai bune exercitii pentru picioare?
Dau fundita.

9 răspunsuri:
| laur1OOOGB a răspuns:

Alergatul
Mersul pe blicicleta
Genoflexunile

| Xtina_2432 a răspuns:

Nu stiu care sunt cele mai bune dar daca faci exercitii si simti ca este pusa in miscare si zona picioarelor inseamna ca lucreaza happy. Ceva gen.genoflexiuni, ridicari ale picioarelor la 90 de grade, incearca sa descri un cerc cu piciorul perfect intins si talpa la fel de intinsa. happy

| TheLastHuman a răspuns:

Cele mai bune ex pentru picioare sunt genuflexiunilewinking

| yonutz96 a răspuns:

Alergatul
mersul pe bicicleta
genoflexiuni
joc de calcaie
ridici si atingi piciorul ex: ridici piciorul drept si il aingi cu mana stanga! sau invers!tongue Funda?big grin

| Razvanel93 a răspuns:

Mersul pe jos face piciorul frumos.Genoflexiuni,alergat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridicari pe varfuri pentru gambe

| valymessy a răspuns:

Mai eu te-as sfatui multe genoflexiuni,, 10 intr-o ora 10 peste o ora,,si alearga cat poti tu pe zi,, si bea multa apa,, muschi sunt formati din 70 % apa,, si 30% substante adecvate pentru muschii,, da-mi fundita te rog deja m-am apucat si vreau sa am si eu una

| Cristy_7969 a răspuns:

Genoflecsiuni multe funda pls

| byza a răspuns:

Uite cateva exercitii pentru picioare :
♦ Fanadarile in fata si in lateral
♦ Alergarile in lungime
♦ Din pozitia ghemuit te tii de glezne si incerci sa te ridici cat sa intinzi picioarele mai mult si sa atingi barbia de genunghi
♦ Incearca niste "Kick-uri" lovituri cu picioarele adica Din pozitia drept aduci piciorul cat mai sus de ureche incercand sa tii indoit piciorul de sprijin
♦ Aseazate pe burta si incearca sa duci piciorul cat poti tu de mult spre cap fara a te forta
♦ Aseazate culcat pe partea stanga(sau dreapta). De exemplu daca stai pe partea dreapta culcat cu mana dreapta iti sprijini capul si piciorul stang incerci cat mai mult sal aduci pana la ureche. Lafel si pentru partea stanga.
♦ Cat mai multe genoflexiuni.