| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt echipele tale de fotbal preferate din strainatate? De ce?
Crezi ca fotbalul strain e cu 10 clase peste fotbalul romanesc? Te mai uiti la fotbalul romanesc? Cu ce echipa tii?
Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Echipa de fotbal al carei fanatic suporter ma intitulez este Manchester United. Sigur, simpatizez si Valencia, de pe vremea cand Cobra juca acolo, Borussia Dortmund, ca urmare a intalnirilor cu Steaua, in Ch. League, Juventus, pentru Del Piero, samd.
Depinde la care fotbal strain ne referim. Daca ne referim la cel slovac, sa zicem, nu e cu zece clase peste al nostru. Daca ne referim la cel belgian, e tot cam pe acolo, poate usor mai bun. Daca te referi la fotbalul englez, spaniol, german, francez...da, sunt mult inaintea celui romanesc si nu ii vom ajunge niciodata, probabil. Au de partea lor traditia, foarte multi bani, infrastructura, lucruri pe care, in general, nu le poti obtine peste noapte.
In Romania tin cu Steaua. A nu se confunda cu FC Becali din ultimii ani, n-am nicio treaba cu gluma asta proasta. Am tinut cu Steaua patronata de Becali atunci cand doar baga bani in echipa si atat. Din momentul in care a inceput sa creada ca se pricepe la fotbal, m-a interesat din ce in ce mai putin soarta echipei. Si nu, nu ma mai uit la fotbalul romanesc, nici macar cand vreau sa adorm mai repede. Ala nici nu e fotbal, e o ţurcă ridicola, mai ales cand, cu trei-patru ore in urma, ai vazut un United - L'pool.

10 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Din strainatate - Real Madrid - pentru ca acolo a jucat Zinedine Zidane
Din Romania tin cu Steaua.
Fotbalul strain NU este cu 10 clase peste fotbalul romanesc!
- problema la noi este lipsa fondurilor, de aici si lipsa scout-arilor, a stadioanelor si a scolilor de fotbal; talente la noi in Romania sunt la tot pasul, dar pentru a promova in Liga I se dau spagi si nu toti avem de dat, specific romanesc.

| Tyaa a răspuns:

Buna.
Din echipe straine tin cu FC Barcelonalove struck pentru ca sunt o echipa unitahappy si sunt fff buni:X
Si de uitat la fotbal romanesk da:X si tin cu DINAMO love struck si FC BRASOVlove struck...Cei mai tari:X
By3

| AlessiaRebecca a răspuns:

Real Madrid, tin foarte mult la echipa asta.
Da, normal este cu 20 de clase peste.
Da, tin cu steaua.

| dudutm a răspuns:

Real Madrid si Manchester. Cu Real am tinut de mic copil, cu Manchester de vreo 2 ani. De ce? Imi place fotbalu din Anglia si am ales o echipa cu jucatori valorosi ca si : Rooney, Gigs, Nani.etc. + imi place foarte mult rosu (culoarea echipei)

Clar cu 10 clase, fotbalu romanesc a decazut foarte mult in ultimi ani, si atunci nu era cine stie ce dapoi acum... Cu Poli ca is din Timisoara, dar nu-s un fan inrait.

| Adrick a răspuns:

Top 3 pentru mine
1.REAL MADRIAD
2.Barcelona
3.MU Manchester UNITED
da.si nu numai cu 10 dar cu 10000 ...insa privesc si fotbalul romanesc cred ca tin cu steaua! happy

| coosmin24 a răspuns:

Real Madrid.Dinamo.forever
E clar peste fotbalul nostru cel dinafara.din cand in cand mai urmaresc.

| WayToManySuckers a răspuns:

1.Manchester United - Este o echipa cu traditie!
2.Nu in totalitate ( Romania 3 - 0 Bosnia ) - asta dovedeste ca avem si noi un caracter mai aparte.

Fotbalul romanesc e la pamant dar logic ca ne uitam, uni. Snobi nu o sa se uite niciodata, corect?
Din Romania? Hmm. ( Ma abtin sa dau comm )

| iChaz a răspuns:

Din afara tin cu AC Milan, insa imi place jocul Barcelonei. De ce? Pentru ca sunt super echipe.
Nu cu 10 clase, ci cu vreo 100. Foarte rar ma uit. Din Liga 1. tin cu Steaua.

| rareslord123 a răspuns:

Din strainatate: AC Milan, Real Madrid, Barcelona, Liverpool.Si din Liga 1:Am tinut cu Steaua inainte da de 3 ani tin cu CFR CLUJ.Stiu ca CFR a avut un an dezastros da inainte imi placeau forate mult jucatori. Oricum fotbalul romanesc are talente mari ca si cele din afara da diferenta o fac bani. Noi nu avem patroni care sa investeasca asa mult ca in celelalte campionate puternice din europa! Funda... te rog! 1

| Ili_4785 a răspuns:

Din Europa tin cuu Manchester United si cu AC Milan da e adevarat ca fotbalul romanesc a decazut mult din tara tin cu Rapid si sunt bucuros ca ne ducem in Europa League dupa atatia ani am facut in ultimul timp si transferuri bune : Apostol, Deac si acum a venit ca antrenor Lucescu sper sa realizam ceva