| bleakk a întrebat:

Care sunt riscurile la care se expune un culturist(nu participant la concursuri)/cel care practica sala mancand 5+ mese pe zii? Exista,de fapt, vreun risc din cauza mancarii in exces fie ea si de calitate? De ex de 2-3 pe zii carne (cand are antrenament) afecteaza pe termen lung?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nici o problema. Este foarte bine sa faci sport cu conditia sa nu exagerezi(sa nu bagi steroizi care nu iti aduc nici un beneficiu-masa musculara se duce, dar efectele negative raman). De asemenea, e bine sa mai faci si o miscare aeroba din cand in cand pentru a nu te rigidiza. Sper ca te-am ajutat!

| SiLaS a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, ce este cu intrebarea asta? Toti oamenii normali ar trebui sa manance vreo 4 mese pe zi si macar 2 cu carne+carbs, culturistii nu se expun la nimic plus ca pentru cultura ta generala, culturistii, inainte de concursuri fac definire si nu au aceeasi alimentatie ca in perioada de masa musculara.

| CristiMC a răspuns:

Stiu ca daca lucrezi cu greutati mari o sa ai probleme cu articulatiile mai incolo

| Maleok a răspuns (pentru CristiMC):

Daca nu faci corect, si daca fugi dupa greutati asa va fi. Daca te expui unui program bine gandit cu greutati care poti sa le tragi o sa fie ok!