| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care sunt urmatoarele criterii de departajare dupa numarul de puncte în play-off-ul in LIGA 1?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a rotunjit sau nu
meciurile directe
golaveraj

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu is doar meciurile directe si
golaveraj si puncte? daca sau taiat punctele raman la fel cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru cfrtobias):

Dacă ai avut 49 de puncte primești 25
dacă ai avut 50 primesti tot 25
la egalitate echipa care n-a beneficiat de rotunjire castiga departajarea

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce prostie a ajuns mizeria asta de campionat, s-a dus farmecul, inainte nu vedeai atatea echipe satesti in liga 1...se bateau an de an 3 echipe mari si late, asta cand urmaream eu.
Steaua, Rapid si Dinamo faceau legea in anii 2000 la inceput.