| llleo a întrebat:

Câte grame de proteine ar trebui să iau zilnic, având în vedere că am 55 kg, înălțime max. 1 70, 16 ani? O cupă are 30 grame (21g proteine)? Fac sală de o săptămână, sunt ectomorf ca tip somatic. Puțin ajutor.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Minimul este de 2g/kg deci 110g (minim). Vezi sa le iei dupa antrenament, nu inainte cum am vazut ca fac unii asa de capul lor.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Https://www.hardbody.ro/......te-maxime/
Ia in calcul doar proteinele, deci 21 g pe cupa ta. Restul sunt aditivi si arome.

| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam de 2 grame pe kg, deci 110 g de proteine.

| BuLaNNNeL a răspuns:

La greutatea ta nu ai nevoie de suplimente.