Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici
 
2732299intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Aug
SATI 216.716AFISARI
92.310VIZITE
80.719V. UNICI
10 Ianuarie 2014
LovePacks intreaba:

Cate proteine trebuiesc consumate zilnic pentru un abdoment plat si sixpacks?

Am 14 ani, 46 kilograme, 1.60, fac exercitii odata pe saptamana pentru abdomen.



Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    10 Ianuarie 2014 20:58
    JohnnyBi a răspuns:

    Poti sa mananci tu orice, fara abdomene (sa il formezi) si fara cardio (sa dai stratul adipos jos) nu conteaza dieta. aia conteaza cand pui toate cele 3 lucruri la un loc. proteine din carne alba, lactate, oua, legume (fara soia). grasimile pastreaza-le doar pe cele sanatoase (grasimea de la peste contine omega-uri, nucile contin grasimi, semintele de dovleac si chestii de genul)

  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 10 Ianuarie 2014 15:45
    AntrenorFitness a răspuns:
  • 10 Ianuarie 2014 15:01
    ADYBOSSS a răspuns:
    Iti recomand proteine de la Pro Nutrition (Pro Mass se numesc) se iau 2 portii pe zi. Am auzit ca sunt bune. Dar ai grija la ce alimente consumi si fa miscare zilnica! Bafta!
    10 Ianuarie 2014 15:27
    Cosmin86 a răspuns (pentru ADYBOSSS):
    Pro mass e un produs bazat pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine

    Carbohidratii iti INGREUNEAZA procesul de facere al patratelelor.

    schimba-ti "boss" din username in "copil mic"
    10 Ianuarie 2014 15:47
    ADYBOSSS a răspuns (pentru Cosmin86):
    Prietene, asta e cont vechi laughing Mai am putin si iau carnetu'. Eu ti-am dat un sfat tu faci ce vrei, eu asta voi folosi, nu ma intereseaza parera ta de 14ani. Bafta!
    10 Ianuarie 2014 15:55
    Cosmin86 a răspuns (pentru ADYBOSSS):
    Am 27, nu 14.

    ma confunzi cu ala care a pus intrebarea

    auzi, pro mass pentru 6 pack rolling on the floor

    apuca-te de sah
    10 Ianuarie 2014 16:02
    LovePacks explică (pentru Cosmin86):
    Ok, deci eu mananc dimineata 6 feli de muschi, 2 de sunca, 3 de cascaval si beau un ceai, la pranz mananc carne de porc/pui, masline, rosii, castraveti, telemea de oaie si cand nu mananc carne mananc o omleta sau oua prajite. Seara mananc carne, iaur si putine fructe.

    E bine?
    10 Ianuarie 2014 16:29
    Cosmin86 a răspuns (pentru LovePacks):
    Sunca, cascaaval, porc, telemea de oaie, omleta, oua prajite -> toate astea au o gramada de grasimi happy

    ia in considerare si grasimile, schimba alimentele alea

    fructe doar in prima parte a zilei, ca au zahar ( fructoza )

    prea putine legume, mai variaza.
    - Ascunde conversatia (5 răspunsuri)
  • 10 Ianuarie 2014 15:45
    LovePacks explică:
    Nu caut suplimente alimentare, caut ceva natural si sanatos, nu sunt disperat sa ma indop cu toate prostiile.