| alexx102428 a întrebat:

Ce capacitate ( ce număr de locuri) are noul stadion Ion Oblemenco al echipei CSU Craiova?

5 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

E foarte frumos mai frumos decat ala vechi normal gazonul este singura problema deoarece nu a fost asezat corespunzator dar asta se va rezolva nu cred ca va fi vreo problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Wikipedia scrie că are 30.929 de locuri.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Noul stadion Ion Oblemenco din Craiova a fost inaugurat printr-un show cu muzică, lasere şi o defilare. Arena are aproape 31 de mii de locuri. Noua arenă are o capacitate de 30.929 de locuri şi a costat aproape 60 de milioane de euro.

| cezar003 a răspuns:

30,929 locuri

| cezar003 a răspuns:

Sau aprox 31K