| Ţâmpu_Denisa_1996 a întrebat:

Ce dulciuri nu ingrasa? Fara ciocolata neagra!

Răspuns Câştigător
| anonim000x a răspuns:

Nu as putea spune ca chiar nu ingrasa, dar ce e drept, ingrasa mai putin.

1. Dropsurile sau bomboanele gumate(au mai putine calorii ca ciocolata), dar nu exagera nici cu ele

2. Guma: nu are prea multe calorii (adica are, dar tu inghiti o cantitate foarte mica de zahar) si mai consumi calorii si cand o mesteci/plescai/faci baloane.

3. Daca ti se face pofta de ceva suc, incearca sucurile lipton(sunt foarte ok in comparatie cu alea acidulate).

4. Nu sunt chiar dulciuri, dar fructele te pot ajuta sa slabesti.

5. Ai putea modifica putin reteta de limonada facuta in casa(aia cu apa, zahar si lamaie) cu una fara zahar(sau cu mai putin).

Bafta, si ai grija de tine!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim000x):

Apicultorii beai apa, miere si lamaie si traiesc 96 de ani.
http://www.enational.ro/......9293.html/

| Adry05 a răspuns (pentru anonim000x):

Aoleu ce raspuns eronat i-ai dat... Si fata te si ia in serios.
2. Guma nu e deloc sanatoasa pentru stomac. Stomacul are impresia ca urmeaza sa fie hranit si incepe sa produca sucuri gastrice care pot distruge tesutul stomacului. Guma e recomandata sa fie mestecata cat mai rar.
3. Sucurile Lipton contin O GROAZA DE ZAHAR! Ingrasa enorm, e cam aceeasi cantitate ca la Nestea si Nestea e printre pozitiile fruntase pentru cantitatea de zahar pe care o contine
5. In loc de zahar sa pui miere

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Alea din poze.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cele nedesigilate nu ingrasa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| vocea a răspuns:

Toate pentru cu au mult zahar incearca fructe cu frisca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaura de la gogoașă.

| ThePowerlifter a răspuns:

Surplusul caloric ingrasa. Poti sa mananci orice vrei, depinde de cantitate.

| Razwy123 a răspuns:

Atata timp cat au zahar toate ingrasalaughing