| Minge707 a întrebat:

Ce exercitii as putea face sa mi se lungeasca oasele, sa ma inalt gen arcuiri, aplecari sau ce?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Practica voley, baschet sau handbal. Exercitiile nu dau efectul asteptat.

| LaLaura a răspuns:

Oasele nu au cum sa se lungeasca ( nu sunt de guma), dar sunt stimulate si deci cresc daca faci un sport ( inotul, baschetul), dar sa il practici de cel putin 3-4 ori pe saptamana.
Dar daca iti mostenesti parintii ( sunt sanse putine sa il depasesti pe tatal tau) nu prea ai ce sa faci. Dar pana pe la 21 de ani o sa cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sport te-ar lungi mai mult ca niste exercitii ca de exemplu handball-ul ori bascket-ul ori sa faci tractiuni daca tot vrei un exercitiu(Daca nu stii ce-s alea tractiuni iti explic eu deci te apuci cu mainile de o bara ca de exemplu batatorul de covoare si te ridici ori incerci sa stai cat mai mult)

| SiLaS a răspuns:

Daca ai 20, 21 de ani nu mai ai sansa sa iti dezvolti oasele.