| andra4u a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a creste in inaltime?

9 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Sporturi ca basket/inot si o alimentatie sanatoasa daca inca esti in crestere http://proculturism.com/nutritie-2/adopta-o-nutritie-sanatoasa/!
Succes!
http://proculturism.com/

| oOoRubyoOo a răspuns:

Daca ai sub 18 ani(nu este batut in cuie dar este o medie) poti creste din basket, inot, multe intinderi.

Daca s-a incheiat perioada de crestere exista o metoda mai dura...crestere fortata (cum se aplica si in evul mediu) ca de exemplu sa te tii de o bara si sa te legi cu o greutate maricica de picioare mai exista si niste operatii care fac cam acelasi lucru, iti creaza niste micro fisuri si apoi lasa sa se vindice...

Bineinteles ca nutritia e foarte importanta in special cantitatea de calciu care o iei

| cozmyn3 a răspuns:

Poti face tractiuni. happy

| florentttina a răspuns:

Inot

| AxyLexy a răspuns:

Basket...credthinking

| lLexii a răspuns:

Pai poti face : Basket, HandBall
Dormi cat mai mult ( Haha, serios ) bine sa te simti odihnita acum nu poti dormi 22/24. Si niste multivitamine si minerale.In rest asteapta...rabdarea e o virtute! Pana la 18-19 ani ai sanse sa mai iei in inaltime! Funda? whistling

| zambiriciu a răspuns:

Exerciti nu exista. poti sa faci baschet sau handball si sunt sigura ca vei avea roadetongue bafta si sa cresti marehappy

| venom3 a răspuns:

Trebiue sa faci mult sport dar cel mai mult trebuie sa faci bascket

| alexpcv a răspuns:

Depinde de varsta. Daca esti tanara mai exista inca sanse sa cresti happy