| RazviiArT a întrebat:

Ce fel de supliment imi recomandati sa iau la varsta de 16 ani, merg la sala si m-am gandit sa iau si ceva proteine, tin sa precizez ca am aproape 70 kg si 1, 76 m, deci ce supiment sau proteina ar fi buna pentru mine pentru a face masa musculara?

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Mănâncă. La 70 kg "maximul" de proteină pentru tine ar fi 105-140g, le poți lua din mâncare. Nu neglija carbohidrații şi grăsimile.

| F3nZZZor a răspuns:

Pai încearcă un stil de viață "basic", adică nu te complica cu proteine tip praf. Alimentatia conteaza in proporție de 70%. Personal îți recomand să iți faci singur un program alimentar sănătos, divers, astfel încât să-l menții, asta însemnând legume(ciuperci de preferat), fructe(banane), multă carne friptă, fiartă, nu prăjită și acordă-ți o zi numai ție odată la 7-10 zile în care să trișezi, cu câte o prăjitură, bere sau ce îți place ție. Multă baftă!