| anonim_4396 a întrebat:

Ce fructe pot combina pentru a face cel mai gustoas/sanatos smoothie?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Orice fructe... Absolut orice fructe si nu are cum sa-ti iasa smoothie rau sau nesanatos. Pune ce ai prin casa. Sau cand mergi la magazin incearca sa iei fructe care stii ca sunt mai zemoase, cu suc mai mult. Pepene, struguri, citrice, kiwi, rodie... Poti sa iei si mere si pere, dar nu poti sa faci smoothie doar din ele, iti trebuie fructe cu mult suc.
Retete de smoothie, daca asta cauti, gasesti pe net cate vrei. Ca sa-ti iasa exact nu stiu cum, dar eu nu m-as complica. Arunca acolo ce fructe ai prin casa si vezi ce iese. Nu are cum sa iasa ceva rau. happy

2 răspunsuri:
| Laura78 a răspuns:

Nu conteaza fructele, toate sunt sanatoase si e imposibil ca din ele sa-ti iasa ceva nesanatos. Asadar poti face ce combinatii vrei.

| MarianM009 a răspuns:

Am incercat sa fac din kiwi, banane, portocale, mere etc. Nu mi-a placut deloc indiferent de combinatii. Prefer fructele asa cum sunt.
Ia in cantitate mica, incearca combinatii si vezi ce iti place ^^