| qMiruq a întrebat:

Ce-i recomandaţi unei fete care optează pentru creşterea masei musculare?
Steroizi pe cale orală,ex: Danabol/Naposim
sau Proteine [concetrat din zer,ouă,lapte, etc]

12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu stii in ce rahat te bagi cu steroizii. aia sunt luati pe cicluri de masa si de revenire si naposim nu se ia singur ca se aromatizeaza prea mult in corp si iti trebuie un alt steroid sa ii micsoreze aromatizarea. baga proteine ca alea nu au ce rau sa iti faca. steroizii in schimb provoaca caderea parului la femei, insuficienta hepatica/renala/cardiaca, acnee severa pe spate,, dereglari hormonale grave, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce-ti foloseste cresterea masei musculare? Culturism?

| qMiruq explică (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru qMiruq):

Eu zic sa-ti cresti masa musculara prin sport

| Teardrop a răspuns:

Sport şi proteine.
Steroizii ăştia sunt doar minciuni.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Teardrop):

Nu ai niciun habar cum merg steroizii. minciuni in mintea ta. rezultate reale la toti sportivii de performanta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teardrop):

Serios? steroizii sunt minciuni?

tu esti REDUS MINTAL?

| Teardrop a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, sunt minciuni.

Pe lângă că e nesănătos, se şi vede când cineva ia steroizi.
Sunt nenaturali.
Alţii muncesc ca să arate cum arată. Alţii iau steroizi.
Ca operaţiile estetice.
Şi alea sunt false. Sunt doar minciuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teardrop):

Si daca se vede ce? Masa creste o gramada si forta la fel.

Vezi ca ii confunzi cu synthol.

| Dragoslav a răspuns:

Indiferent daca se adauga steroizi, baza o reprezinta alimentatia, somnul si eventual suplimentarea de vitamine+minerale+concentrate/izolate proteice.
fetele ar trebui sa evite produsele puternic androgene cum ar fi Danabol, Anapolon (din cele orale) sau Deca, Trenbolon (din cele inj). De preferat cele care nu se aromatizeaza si sunt mai putin androgene in comparatie cu testosteronul: orale - Winstrol, Anavar sau inj - Primobolan, Masteron.

| Costica32 a răspuns:

Steroizi? glumesti? laughing proteine de exemplu creatina e buna pentru cresterea masei musculare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Costica32):

"proteine de exemplu creatina", creatina NU E PROTEINA.

E ca si cum spui "cumpara-ti un logan, iti recomand elicopterul ala de acolo", cam asa spui tu, pentru tine logan = elicopter.

Mai documenteaza-te inainte sa spui prostii.