| ROXANA_5279 a întrebat:

Ce jocuri stiti care se joaca cu carti

Răspuns Câştigător
| Kissy123 a răspuns:

MAKAUA:sigur stii.
FURNICUTA:mie mi se pare suuper.deci se joaca cu 5 carti.si in cate pers vrei.si se incepe.tre sa faci siruri um ar fi.1, 2,3, 4,5,6,7,8,9...asa mai departe.si incepi cu cartea care este jos. daca jos este 7, poti continua cu 8, 9, 10.sau cu 6, 5, 4,,3,2,1.ai inteles?
RAZBOI:se imparte pachetul in douasi se poate juca in mai multi. daca jooaka 3, pachetul se imparte in 3 parti dar egal. daca in 4 in 4 dar egal.si incepi.fiecare pune o carte jos, si care e mai mare, acea pers care a avut cartea mai mare ia cartile.si daca cumva cade 2 carti la fel,ala e RAZBOI, si fiecare trebuie sa puna cate carti arata cartea, si se joaca la ultima carte.care e mai mare ia cartile.priceput?
PORCUSORUL:toate cartile se aseaza intr-un rotund.adika le imprastii dar in rotund.si se joaca cu cate pers vrei.prima data se trage din cerc o carte si se pune jos,al doilea trebuie sa traga o carte tot din cerc,si daca cea trasa prima data e frunza, si cel ce a tras acum pune tot frunza, trebuie sa ia cartile si se spune porcusorul.deci trebuie sa nu pui frunza.sau inima sau trefla, depinde ce e jos.da?
altceva mai stiu dar nu mai pot scriie ma dor degetele. funda?

5 răspunsuri:
| ElShaarawy a răspuns:

Macaua Poker Razboi...

| ROXANA_5279 explică:

Mai vreau raspunsuri funda

| soby47 a răspuns:

Poker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poker,popa prostu, makao

| IF94TK a răspuns:

Septica,Macaua,Poker,Blackjack,Minti.