| Sergiu_9994 a întrebat:

Ce parere aveti de acest sport kickboxing? cit mai multe informatie si cui i place kickboxingul?

3 răspunsuri:
| addapaupsiktau a răspuns:

Buna! eu practic kick boxul.
este un sport destul de dur.mai ales la full contact
sunt multe lovituri gen : directe, crosee mawashi uppercut. maiaghery, hingheri. sunt chesti pe care eu le-am invatat de la primele antrenamente
vei invata si procedee de autoaparare
este un sport dur intr-adevar dar eu zic ca se meritawinking
pentru mai multe informatii add: adutza.ada1:*

| ioana_5848 a răspuns:

Buna. happy
Mie imi place. prin intermediul lui faci si sport cu adevarat, dar inveti si multe chestii importante...cum ar fi autoaparare, tehnici de lupta etc...
Am cativa prieteni care il practica si sunt foarte incantati.
Deci, din punctul meu de vedere e un sport care chiar merita practicat.

| nerito a răspuns:

Salut e cam dureros (dac o incasezi) si te ajuta sa iti versi nervi si pote fi si pentru autoaparare si este un sport eu l-am practicat si il recomand